Steeds vaker moet ik als landschapsontwerper zelf zorgen voor kaartmateriaal: Basisregistratie Grootschalige Topografie (BGT). Die is o.a. via de website van PDOK te downloaden. Ik heb daar bestanden gedownload van het formaat GML. Ook heb ik inmiddels Bentley Maps gedownload. Hoe ik ook probeer, het lukt me niet op de bestanden te importeren. Kan ik ergens duidelijke instructies vinden of is er iemand die mij verder kan helpen?
Groeten, Steven
.
De BGT GML files zijn in Inspire GML formaat. Dat is een nogal complex format van de GML boom. Bentley Map (en OpenCities Map) ondersteunen INSPIRE GML via FME van SafeSoftware. Dit vereist dus een licentie voor FME. Een workspace is beschikbaar om de objecten uit de GML files op verschillende lagen met de juiste symbologie te plaatsen. Meer info vind je op https://communities.bentley.com/products/geospatial/desktop/w/geospatial_desktop__wiki/35222/--import-inspire-gml-using-fme-video . Een alternatief kan het gebruik van WMTS zijn (een tool om WMTS te koppelen in BM v8i is beschikbaar), maar het blijven uiteindelijk rasters. De panden en kadastrale grenzen kan je middels een WFS connection wel als vectoren beschikbaar maken, zie https://communities.bentley.com/communities/user_communities/bentley_general_nl/b/weblog/posts/pdok-wfs-brk-in-dgn-file.